Пpямo зaрaз! Пiзнo ввeчeрi! Пpoлyнaлa рeзoнaнcнa зaявa Вoлoдuмuрa Зeлeнcькoгo нa вaжлuвiй зycтрiчi

100

Володимир Зеленський заявив іноземним банкірам, що «люди налякані і не довіряють банкам». Новообраний президент України провів надзвичайно важливу зустріч з керівниками провідних іноземних банків в Україні.

Так, на зустрічі з новим главою держави були присутні директори Raiffaisen Bank Aval, Pravex Bank – Intesa Sanpaolo, Ukrsibbank – BNP Paribas, Credit Agricole, City Group, SEB, Piraeus, Credit West Bank, ProCredit Bank, Alfa Bank, Deutsche Bank.

Також були запрошені представники Незалежної асоціації банків України, повідомляється на офіційному Telegramканалі президента «Команда Зеленського». Перш за все, Зеленський запевнив банкірів, що виступить гарантом для кожного великого інвестора, який вирішить зайти в Україну і почне вкладати кошти.

Також Володимир Зеленський окремо відзначив, що у нього в пріоритеті стоїть забезпечення макроекономічної стабільності через незалежність Нацбанку України, а також «співпраця з МВФ і дотримання виваженої політики в сфері публічних фінансів».

Він погодився з представниками іноземних банків в нашій країні, що наріжним каменем для забезпечення економічного зростання і залучення іноземних інвестицій є судова реформа і забезпечення захисту прав інвесторів і кредиторів.

Новообраний глава держави вважає, що слід неодмінно забезпечити прозорі і рівні правила гри для всіх банків ¬- і для приватних, і для державних. Зеленський до того ж підтримав реформу корпоративного управління в державних банках, яка усунула б політичний вплив на них.

Керівники фінансових установ, в свою чергу, запевнили Зеленського, що підтримають його і готові до обопільного співробітництва. Глава Форуму провідних міжнародних фінансових установ Тарас Кириченко додав, що на сьогодні дуже важливо, щоб «банки більше кредитували реальний сектор економіки, щоб кредити були більш доступними для відповідальних позичальників і домогосподарств».

Також Володимир Зеленський висловив упевненість, що банки піду назустріч і розглянуть ставки за банківськими кредитами в сторону зменшення, що, за словами, глави держави, «допоможе розвитку економіки».

«Зменшення ставок по кредитах стане поштовхом до економічного зростання. Так як зараз люди налякані і не довіряють банкам», – заявив Зеленський.