Мій чоловік вважає корпоратив обов’язковим заходом, але я не хочу ходити туди після одного випадку.

– А у нас на Новий рік намічається корпоратив. Ти також запрошена. Підемо? — Підемо, звичайно, повеселимося. Познайомитись із колегами чоловіка Марині було дуже цікаво. Чоловік працював у найбільшій та найуспішнішій організації їхнього міста. Напевно, і колектив там має бути непересічний. До того ж на корпоративних вечірках Марина до цього не була. Зате чула про них від своєї подруги. Та жодної зі своїх вечірок не пропускала і була від них у захваті. На вечірку вони прийшли у повному параді. І вбрання, і зачіску Марина ретельно продумала і відчувала себе на всі сто. Та й Даня в неї молодець — підтягнутий, харизматичний і таке інше. Їх посадили за стіл із двома літ німий парами. Це дещо роз чарувала Марину. Але озирнувшись, вона зрозуміла, що в залі вони з чоловіком наймолодші. Даня підтвердив, що він справді наймолодший у колективі, причому істотно молодший.

Марина спершу засмутилася – у такій компанії не повеселишся. А потім підбадьорила себе думкою, що з дорослими буде цікаво поговорити. Але й тут не зійшлося. Як виявилося, чоловіки до розмов не були розташовані, їх більше цікавила випивка. І з жінками розмова не клеїлася. Теми були значущі, «світські». Поговорили про страви, що подаються, про дітей, де і як навчаються, де збираються зустрічати Новий рік. Загалом, було нудно. У міру осушення пляшок зі спиртним у залі ставало незатишно. Гучний сміх, не якісна музика, та оратори, які прагнуть заволодіти загальною увагою, потихеньку звели весь інтерес Марини нанівець. Їй захотілося піти. Даня був не проти, і вони ретирувалися.

Пізніше з’ясувалося, що після їхнього відходу, там стало ще шумніше і дійшло до бійки. Минув рік. — Ну що, нам знову належить святкувати Новий Рік із моїм колективом. Оскільки торік ти всім сподобалася, сподіваюся, і цього разу все буде добре. — Добре? Нам було дуже нудно на тому заході, і не думаю, що цього разу буде по-іншому. Я не піду. — Ти не розумієш. Мені просто треба там бути. Я не хочу відриватися від колективу. — Сходи один, у чому проблема? Даню таке рішення не влаштовувало. Він неодмінно хотів піти на корпоратив із дружиною. Марина не здавалася. На цьому ґрунті в сім’ї суперечки тривали вже тиждень. І хто кого переламає – незрозуміло.