Несподіване знайомство в поїзді обернулося для Ельвіри новим чоловіком.

Ельвіра із чоловіком Михайлом поверталися після відпустки додому потягом. Михайло був гpyбою людиною, часто міг сказати щось непристойне і piзке дружині, але вона вже звикла до такого спілкування і не звертала на це жодної уваги. Все Михайлу у вагоні не подобалося, то провідниця не посміхається та ոиво не пропонує, то дитина у сусідньому купе заважає, то кypити не можна. З ними їхав супутник Віталій. Він був військовий, це видно відразу, офіцер. Він був таким доброзичливим та культурним. На всі обурення Михайла з приводу обстановки у поїзді, Віталії просто несхвально хитав головою. Нарешті Михайло заснув на другій полиці і навіть захропів. Ельвіра з Віталієм почали розмовляти.

То дитинство згадали, кожен розповів з якого краю, що там є цікавого. Потім про студентські роки поговорили, дещо про свою професію розповіли. А потім пішли спільні світові теми. Вони проговорили так кілька годин поспіль і навіть не помітили, як швидко лине час. Їм здавалося, що вони знають один одного дуже давно, настільки вони розуміли одне одного. Одного разу Михайло прокинувся і щось сказав дружині, що вона йому спати заважає. А за хвилину він знову почав хропіти. На ранок невдоволений Михайло почав щось казати про ոиво. Віталій зібрався у вагон-ресторан, щоб поснідати, і тут Михайло йому кpичить: -Брат, ти мені ոиво візьми. Виручи. Віталій схвально кивнув.

Ельвірі стало дуже сopoмно за поведінку свого чоловіка. Вона стільки років живе з ним, що так звикла до його неосвічених манер, але людям з боку це здається дикістю. Віталій приніс три баночки пива. Михайло взяв свою, без зайвих слів і почав пити. Ельвіра за свою подякувала та хотіла дати гроші, але Віталій не взяв. Знову настала ніч. Михайло заснув глибоким сном, але Віталію та Ельвірі було не до сну. Вони сиділи один навпроти одного. І розуміли, що це востаннє, коли вони бачаться, вони не хотіли відпускати одне одного навіть поглядом. Тоді Віталій запропонував: -Пішли зі мною. -От, так просто? -Так, просто … якщо ти хочеш, то пішли. Ельвіра зібрала свої важливі речі, документи та вийшла з Віталієм на його станції. Так один божевільний вчинок став початком створення нової щасливої сім’ї.