Свекруха без попередження прийшла, влаштувала генеральне прибирання. Після її відходу я знайшла ганчірку для підлоги в каструлі.

Я чула історії про неадекватних свекрух і завжди вважала, що невістки перебільшують їх недоліки. Невістки апріорі нелояльні до свекрух, тому що начальство ніхто не любить. А свекруха, як не крути, начальство. Тим не менше я спочатку була налаштована дуже позитивно. Вірила, що любов до однієї і тієї ж людини – до її сина і мого чоловіка – та точка дотику, яка доnоможе нам мирно співіснувати. Віра моя в цей зміцнилася, коли вона віддала нам свою квартиру і переїхала до свого залицяльника. Коли не живеш з ким-то в одній квартирі, то побут вже не може перешко дити вам вибудовувати нормальні відносини. А це левова частка всіх кон фліктів у сім’ї.

Ось тут-то я і прорахувалася. Справа в тому, що свекруха тепер живе в тому ж будинку, що й ми. І хоча квартиру вона віддала, але відмовитися від неї зовсім не змогла. Їй навіщось знадобилося мати при собі ключі від квартири. Особисто мені це було неприємно, але чоловік волів матері не заперечувати: — Якщо їй так буде спокійніше, то чому б і ні? «Справді, чому ні?» — подумала я. –«Що такого страш ного може статися». Тут я прорахувалася другий раз. Свекруха приходить до нас у будь-який час, коли їй заманеться, з ревізією. Це бзік у неї такий, чи що? Їй весь час здається, що в будинку недостатньо чисто. Вона може зірвати фіранки та іншу білизну і випрати їх, хоч вони зовсім не брудні. Може, влаштувати генеральне прибирання, після якого доводиться прибирати все заново.

А одного разу я виявила ганчірку для підлоги в каструлі… Довелося її викинути. Влаштовувати скандали не в моєму характері, так і чоловіка не хочеться засмучувати, адже мова йде про його матір. Здавалося б, у неї молодий ко ханець, років на п’ятнадцять молодше, живуть вони в окремій квартирі, чого їй не вистачає? А днями я дізналася, що вона не тільки приходить «прибиратися», але ще і розповідає про це кожному зустрічному і поперечному, виставляє мене нечупарою, а сина свого жер твою. Для старечого маразму вона начебто ще молода, але у мене є серйозні побоювання, що з головою у неї все ж не все в порядку. І що мені робити?